پایتخت شعر ایران

index.png
قلم شما

صفر تا صد چاپ کتاب با انتشارات حوزه مشق

صفر تا صد چاپ کتاب با انتشارات حوزه مشق

چاپ کتاب: از گذشته تا به امروز علاقه ی افراد به خواندن کتاب همواره برقرار بوده
است. این میزان علاقه و فرهنگ کشور باعث شده است که افراد بیشتری نیز علاقه مند به چاپ مقالات، دست نوشته ها، خاطرات، شعر، داستان های کوتاه، رمان و… شوند.

چاپ کتاب فرآیندی است شامل نوشتن مطلب، ویراستاری کتاب و طراحی جلد کتاب که در طی آن یک کتاب تولید شده و برای فروش در کتاب فروشی ها در دسترس عموم قرار می گیرد.

انتشار و چاپ کتاب یکی از مهم ترین اقداماتی می باشد که در خصوص انجام آن باید نکات بسیاری را رعایت کنید. زیرا چاپ کتاب در واقع بحث آموزش و تربیت اقشار مختلف جامعه را در بر دارد، از همین رو می توان گفت جزئی از زندگی اجتماعی و فرهنگی آن ها را نیز می تواند تحت تاثیر قرار دهد.

چاپ کتاب نه تنها می تواند خواننده را سرگرم کند بلکه باعث افزایش علم و دانش در خصوص مطالب علمی و آموزشی گوناگون و همچنین افزایش سطح فرهنگ و تربیت افراد در همه ی امور می شود. از همین رو بسیار مهم است که چاپ کتاب به چه شکل و توسط چه انتشاراتی انجام می شود.

با توجه به علاقه ی افراد به خرید کتاب و تمایل نویسندگان و دانشجویان به چاپ کتاب و مقالات خود باعث شده است انتشارات بسیاری در سطح شهر آغاز به فعالیت کنند. اما لازم به ذکر است که بدانید به دلیل اهمیت بالای چاپ کتاب در وحله ی اول بهتر است در رابطه با انتشاراتی مدنظر خود اطلاعات مهمی چون میزان سابقه ی فعالیت، میزان تسلط بر نحوه ی چاپ کتاب، آشنایی با قوانین و مقررات چاپ کتاب، نحوه ی دریافت مجوز چاپ کتاب، دارا بودن تیمی از کارشناسان متبحر و کارشناسان با تجربه، میزان رضایت مشتریان و… را کسب کنید.

هر کدام از موارد فوق بر میزان کیفیت کتاب شما تاثیر گذار است. مسلما در صورتی که یک کتاب به درستی ویراستاری شده و چاپ شود می تواند مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده و تاثیر عمیقی را بر جامعه بگذارد. چه بسا یک کتاب با محتوای اثر گذار و کیفیت بالا می تواند اعتبار نویسنده را نیز افزایش داده و مخاطبان نوینسده را نیز به خوانندگان وفادار تبدیل کند.

در بین انتشاراتی های معتبر در تهران می توان به انتشارات حوزه مشق اشاره کرد. این موسسه سالیان طولانی است که در زمینه چاپ کتاب، ویراستاری و طراحی جلد کتاب تجربه و تخصص داشته و با انتشار کتوب بسیار به نامی معتبر و قابل اعتماد در بین مشتریان خود تبدیل شده است. انتشارات حوزه مشق دارای منتخصصین و کارشناسان زبده و با تجربه ای می باشد که تمامی آن ها با علم به نحوه ی چاپ و ویراستاری کتب سعی می کنند بهترین خدمات را به نویسندگان گرامی ارائه داده و محتوای آن ها را به بهترین شکل به دست خواننده برسانند.

این موسسه می تواند تضمین ارائه خدمات خود را با اطمینان خاطر به نویسندگان گرامی داده و شما عزیزان می توانید با آسودگی خاطر تمامی جزئیات و مراحل چاپ کتاب اعم از ویراستاری، طراحی جلد کتاب، دریافت مجوز چاپ کتاب و متن پشت کتاب را به متخصصین این مجموعه بسپارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و با کارشناسان حوزه مشق در ارتباط باشید. ۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹ و ۰۹۱۹۱۵۷۰۹۳۶

تعرفه و هزینه چاپ کتاب در انتشارات حوزه مشق

در موسسه حوزه مشق کلیه خدمات مربوط به کتاب از قبیل استخراج کتاب و اخذ مجوز کتاب و چاپ کتاب در كوتاهترین زمان و بهترین كیفیت ممكن تحت نظر انتشارات حوزه مشق صورت می گیرد.

چاپ کتاب سایت حوزه مشق یکی از زمینه های تخصصی فعالیت موسسه علمی پژوهشی حوزه مشق می باشد. با توجه به اینکه این موسسه یکی از برجسته ترین موسسه های پژوهشی در کشور است که با بیش از 70000 متخصص و مشاور در حوزه های مختلف علمی همکاری مستمر دارد، می تواند در حوزه چاپ کتاب های پژوهشی تراز اول در کشور تمامی علاقه مندان را یاری نماید. ب منظور ثبت سفارش چاپ کتاب می توانید از فرم موجود استفاده نمایید.

متخصصین این موسسه گستره وسیعی از حوزه های تخصصی و گرایشات در زمینه علوم انسانی، علوم پایه و فنی مهندسی و همچنین علوم نوین همچون نانوتکنولوژی را پوشش می دهند و همگی جزء نخبگان جامعه علمی کشور محسوب می شوند.

همکاری با چنین جامعه بزرگی از متخصصین از یک سو و داشتن ارتباط مستمر با دانشگاهیان، محققین و دانشجویان از سوی دیگر به موسسه حوزه مشق این امکان را می دهد تا بتواند نقش مهمی در ارتقاء روحیه تحقیق و افزایش کمی و کیفی پژوهش از طریق نشر آثار علمی و پژوهشی ارزشمند این محققین در قالب چاپ کتاب های علمی و پژوهشی ایفا نماید.

بهترین روش چاپ کتاب، چاپ اُفست است. چاپ اُفست دارای کیفیت مطلوبی است و برای تیراژهای بالا (500 عدد به بالا) بسیار مقرون به صرفه است. چاپ کتاب بالای 200 جلد به صورت دیجیتال صرفه اقتصادی ندارد و همچنین چاپ زیر 1000 جلد با روش افست مقرون به صرفه نیست. به عنوان مثال چاپ کتابتان با تیراژ 500 جلد از نظر هزینه تفاوت زیادی با 1000 جلد ندارد.

چاپ ریسوگراف کتاب:

دستگاه ریسوگراف، دستگاهی شبیه دستگاه کپی در مقیاس بزرگتر است.چاپ با دستگاه ریسوگراف ارزانتر تمام می¬شود ولی دارای کیفیت بسیار پایینی است.

صفحه آرایی کتاب

كار صفحه آرايي كتاب به منظور چاپ کتاب دقت و ظرافت خاصي را طلب مي كند تا عاري از هر گونه عيب و ايراد باشد، منظور از صفحه آرايي كتاب، ايجاد انگيزه ي بيشتر براي خواندن، راحت تر خواندن و وجود آوردن زيبايي است، يك صفحه آرايي خوب و مناسب با موضوع كتاب مي تواند تأثير بيشتري روي خواننده بگذارد و رغبت خواننده را افزايش دهد و مفيد باشد در پيشرفت و رشد فرهنگ و همچنان مي تواند ذوق بصري خواننده را اصلا نمايد.

در صفحه آرايي صفحات هر كتاب بايد به تناسب قطع، موضوع و مخاطب، داراي چهارچوب و شكل بندي مناسبي باشد و آرايش هرصفحه بايد براساس اين چهارچوب صورت گيرد و براي داشتن يك چهار چوب و شكل بندي مناسب ضرورت است كه فضاي هر صفحه داراي تناسب موزون و چشم نوازي باشد و مخاطب يا خواننده را به خود جلب نمايد و از خواند كتاب لذت ببرد.

در صفحه آرايي يك كتاب فضاي متن، تصوير، سرصفحه، پايين صفحه، و ديگر نشانه هاي بصري بايد براساس يك قاعده و نظم شكل بندي شود تاهر كدام از هم تفكيك شود و يكي ديگر از نكات قابل توجه در صفحه آرايي و يا در زيبايي صفحه بندي فزاي سفید مي باشد صفحه سفید برای طراح بی تجربه ترسناک است.

هر علامت یا نشانی که بر کاغذ بگذارد، بلا فاصله سطح کاغذ را تغییر می دهد. طراحان بی تجربه فضای سفید اطراف صفحه را نقطه ی خالیی میبینند که باید پر شود. یکی از رموز طراحی خوب این است که بدانیم چگونه آگاهانه از فضای سفید استفاده خوب کنیم.فضای سفید هم می توانند دشمن باشد و هم دوست.

با استفاده از فضای سفید می توانیم توازن را در صفحه برقرار کنیم و راه تنفسی برای صفحه بگذاریم و از تراکم بیش از حد صفحه جلو گیری کنیم.معمولا طراحان بی تجربه سعی دارند تا از تمام فضای سفید صفحه استفاده کنند وهیچ خالی گاهی نگذارند.اما ضروری است که طراح به خوبی تاثیر و کارکرد فضای سفید را فرا گیرد و نحوه استفاده از آن را به تجربه بیاموزد.

کسب مهارت در به کارگیری فضای سفید مستلزم تجربه زیاد و مطالعه دقیق آثار چاپی دیگر و برسی طریق صفحه بندی این فضا ها در آثار دیگر طراحان است كه در بعضي مواقع يا مي توان گفت در اكثر مواقع زياد بودن فضاي خالي هم زيبايي خاص خود را دارد كه البته بستگي دارد به سليقه صفحه آرا كه چطور مي تواند اين زيبايي را بوجود بياورد، بايد طوري باشد كه مخاطب نه از سياه زدن صفحه و نه از سفيد بودن آن خسته شود.

اما امروزه طراحان در تنظيم كتابها، غير از رعايت اندازه كاغذها و قطع كتاب از نسبتهاي طلايي غير رسمي نيز استفاده مي كنند و با تنظيم فضاي متن، تصوير، سرصفحه ها و دگر نشانه هاي بصري به آرايش صفحه مبادرت مي ورزند و سعي برآن دارند كه صفحه آرايي آنها روحيه و موضوع كتاب صورت گيرد.

در اين حالت هنرمندان سعي در زيبا سازي بصري صفحات دارند كه خواه ناخواه تناسبات طلايي به گونه اي فطري در كارشان ظهور پيدا مي كند در هر حال رعايت اصول و قوانين زيبايي شناسي و تناسبات طلايي، خصوصاً زماني كه كار با عشق، علاقه و انگيزه ي دروني انجام مي گيرد، از زيبايي و چشم نوازي لازم برخوردار مي شود.

در طراحي سمت و سوي ديد تصوير، در كتابهاي تصويري، با گذاري تصاوير بايستي با توجه به محتوا و تركيب بندي تصوير و تأثير متقابل تصوير و متن صورت گيرد.
تصاوير عموماً به تناسب عناصر بصري كه دارد به جهاتي از بالا، پايين، چپ و يا راست متمايل است.

گاهي چهره يا چهره هايي تصوير به يكي از چهار جهت فوق الذكر متمايل است. در اين موقع بهتر است مطلب و تيتر با جهت نگاه و توجه تصوير هماهنگ باشد. عناصر بصري و نشان ها، عموماً براي توجه دادن به يك تيتر يا مطلب به كار مي رود كه بايستي در به كار گيري آنها، به سادگي و خوانايي متن نيز توجه كرد. اصولاً به كار گيري هر عنصري در صفحه بايستي، با هدف آرامش و آسايش خواننده در راحت خواندن و ايجاد انگيزه براي مطالعه بيشتر صورت بگيرد.

همچنان جلد كتاب كه در واقع كار پوشش و حفاظت صفحات يك كتاب را بعهده دارد، يكي از اركان كتاب سازي در چاپ کتاب است، طراحان و صحافان كتاب هميشه كوشش كرده اند تا طرح هاي زيبايي براي جلد طراحي كنند و استحكام لازم را نيز براي جلد كتاب فراهم نمايند.

امروزه در طراحي جلد كتاب دقت و ظرافت بيشتري بكار برده مي شود، صنعت چاپ نيز با رشد سريع تكنولوژي دچار تغييرات بسيار شده است و فن آوري كاغذ و مقوا سازي و نيز به دليل مصرف زياد كتاب، صحافي شكل اجمالي و ساده به خود گرفته و جلد اكثر كتابها از يك لايه مقوا تشكيل مي شود. البته پيشرفت و امكانات وسيع چاپ باعث شده تا از طرحها و رنگهاي متفاوت بر روي جلد كتاب استفاده شود.

در گذشته هدف اول جلد سازي محافظت از كتاب و بعد زيبايي آن بوده است، طراح روي جلد كتاب هاي امروزي داراي تنوع بيشتري نسبت به گذشته است. اين تنوع در عين حال شامل جنس جلد كتابها نيز مي شود. اگر به فروشگاه ها و نمايشگاه هاي بزر كتاب مراجعه كنيم، انواع جلد ها و طرح ها را خواهيم ديد.

جلد هاي با طرح هاي ساده و با رنگهاي محدود و جلد هاي مقوايي، جلد هاي پلاستيكي و… با رنگ هاي متنوع، اين تنوع در واقع پاسخگوي نياز هاي مخاطبان و به گيران از كتاب است.

در پاراگراف بندي، تو رفتگي سطر اول نسبت به سطرهاي بعدي بايد رعايت شود.
سرصفحه ها ساده، بدون خط و حاشيه باشد.
سرصفحه و متن داراي فاصله مناسبي باشد، در ضمن نوشتن فصل انتشار ضروري نيست.
شماره بندي صفحات فهرست و پيشگفتار با حروف باشد.
صفحه شناسنامه كتاب، داخل كادر باشد و اطلاعات مربوط به آماده سازي و چاپ كتاب (امور فرهنگي، هنري و فني) به صورت كامل درج گردد، در ضمن نوشتن فصل انتشار ضروري نيست.
اجزاي مهم كتاب و ترتيب آنها (شناسنامه كتاب)
نام كتاب
نام نويسنده
نام مترجم
نام ويراستار
نوبت چاپ
جوايزي كه كتاب گرفته است
حروفچين
صفحه آرا
طراحي هنري روي جلد يا گرافيست
ناشر
روي عطف كتاب، نام كتاب و نويسنده و مترجم و شماره مسلسل بايد حتما ذكر شود. روي جلد كتاب هم نوبت چاپ بهتر است درج شود، بخصوص اگر تعداد چاپها زياد باشد، چنانچه توضيحي در مورد تغيير و اصلاحات كتاب وجود دارد، روي جلد كتاب سمت چپ با عنوان: ويرايش جديد، بااصلاحات و افزوده ها و اگر آموزشي درسي يا كمك درسي باشد، به عنوان آموزش و گروهي كه مخاطب هستند نام برده شود.

7- زير تيترهاي فرعي، نبايد خط كشيده شود، بلكه با فونت و حروف ايتاليك بايد مشخص شود.

صفحه بندي:

شماره گذاري فصلهاي كتاب، تنها اول فصل با شماره مشخص شود.(1،…)
پايان كتابهاي علمي بايد داراي نمايه اي شامل: واژه نامه، كتابنامه، فهرست اعلام و فهرست منابع و ماخذ باشد.هر كتاب بايد نمايه اي به تناسب موضوعي كه دربرگيرنده كتاب است، داشته باشد. ويراستار بايد نويسنده را در اين كار ياري دهد. نمايه پايان كتاب شامل: پيوستها، يادداشت خود مولف، واژه نامه فارسي و لاتين ، كتابنامه، صفحات راهنما و فهرستهاي راهنماست.
شكلها، جدولها و نمودارها با متن فاصله مناسبي داشته باشد.
زيرنويسها در همان صفحه (حتي اگر تعداد زياد باشد)، دو ستوني درج گردد.
براي فرمول نويسي و هنگام تايپ اعداد رياضي بايد از علائم فارسي استفاده شود مگر آنكه اسكن شده باشد.
شماره مسلسل كتابها به ترتيب سال چاپ و شماره كتاب بر روي جلد كتاب درج گردد. براي كتابهاي تجديد چاپ شده ، تنها سال و چاپ آماده عرضه در صفحه شناسنامه درج مي گردد.
طراحي يكساني براي همه كتابهاي موسسه در نظر گرفته شود. با استفاده از آرم، سال انتشار و نام نويسنده.

سفارش چاپ کتاب

فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی می‌توانند تز دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد خود را به کتاب تبدیل کنند و یا یک یا چند مقاله از آن استخراج کرده و در مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر کنند. در واقع این خود دانشجو است که باید تصمیم بگیرد که آیا چند مقاله براساس پایان نامه می‌خواهد چاپ شود و یا یک کتاب.

چاپ مقاله و کتاب به قویی کردن رزومه دانشجو کمک می‌کند تا در مصاحبه‌های شغلی و تحصیلی آتی، شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشند. در این پست از موسسه هورین تمرکز ما روی چاپ کتاب از پایان نامه و نحوه سفارش چاپ کتاب است.


برای انتشار هر کتابی، چه کتاب‌های علمی و چه کتاب‌های غیرعلمی، شما باید با یک ناشر که در حوزه موضوعی شما فعالیت دارند، تماس گرفته و کتاب خود را در اختیار سردبیر نشریه قرار دهید. انتشارات، کتاب شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا ببیند که آیا ارزش چاپ شدن و سرمایه‌گذاری را دارد.

پیدا کردن ناشر برای سفارش چاپ کتاب اهمیت ویژه‌ای دارد. چرا که برای تبدیل پایان نامه به کتاب، فقط متن اصلی شما آماده بوده و نیاز به ویراستاری دارد. علاوه بر این، طراحی جلد کتاب، نوشتن متن پشت جلد کتاب و صفحه آرایی کتاب ازجمله گام‌های مهم برای چاپ کتاب است که باید توسط افراد متخصص صورت گیرد. صفحه آرایی، ویراستاری و طراحی خوب جلد کتاب، به شما کمک می‌کنند که بهترین کتاب را داشته باشید.

سفارش چاپ کتاب در موسسه حوزه مشق

از این روی این موسسه با کشف استعداد برتر و با ساماندهی شبکه ای از ناشران داخلی و خارجی و بهره گیری از توانمندیهای طیف وسیعی از متخصصین و اساتید خود سعی نموده است در راستای توانمند سازی دانشجویان و محققین در زمینه تالیف کتابهای علمی تخصصی و پژوهشی داخلی و بین المللی و چاپ کتاب ها گامهای ارزشمندی بردارد.

تلاش موسسه حوزه مشق اینست تا با ارائه خدمات متنوعی در حوزه چاپ و نشر کتاب های علمی تمامی خدمات مورد نیاز محققین را مرتفع نماید و فضایی ایجاد نماید تا علاقه مندان به چاپ کتاب های علمی بتوانند از تخصص و تجربه متخصصین حوزه مشق در تالیفات خود کمال بهره را ببرند. همچنين فارغ التحصيلان، دانشجويان و نويسندگان به كمك موسسه شريف يار مي توانند ضمن دريافت كارت نويسندگي از مزاياي ويژه و فوق العاده آن استفاده نمايند.

مراحل و فرآیند چاپ کتاب

چاپ از نظر فنی:

در مرحله پیش از چاپ ، تحویل گرفتن اثر، اصلاح خبر (اورژینال)، اماده سازی پیش از چاپ، حروف چینی، صفحه آرایی و تنظیم، اندازه سازی خبر و (لی اوت بندی)صفحه پردازی، مونتاژ، عکاسی، تهیه زینک و کلیشه و گراور انجام میشود.در فرایند های اصلی چاپ چهار فرایند لتر پرسف گراور، لیتو گرافی افست و چاپ اسکرین انجام می شود.انجام عمل چاپ، صحافی است که شامل سه نوع مرحله ایف کامل، مکانیکی است.

خبر چاپی (نسخه اورژینال):
اثر نویسنده که به صورت دست نوشته است.

چاپگر:

کسی است که مسئول چاپ است و با ناشر و کتاب فروش متفاوت است. وظیفه چاپگر انجام دادن مراحل چاپ از زمان تحویل دست نوشته (پس از ثبت سفارش چاپ کتاب ) تا مرحله توزیع و فروش است. در واقع چاچگر حلقه رابط میان ناشر و توزیع کننده کتاب است.

مراحل پیش از چاپ کتاب :

تحویل گرفتن اثر
اصلاح خبر چاپی (اورژینال):
آماده سازی پیش از چاپ
حروف چینی:
انواع حروف چینی:
گارسه ای، با ماشین های سطر چین، با ماشین های تک ریز، با ماشین های تحریر، با روش نور و با رایانه امروزه با اختراع رایانه حروف چینی با نرم افزار های رایانه انجام می شود.

در این گونه نرم افزار ها اندازه های حروف، صفحه بندی، جدول بندی، اندازه سطر ها و کارهایی مانند آن با رایانه برنامه ریزی میشود. اندازه کلیه حروف چاپ با پوینت تعیین میشود. مثلا 10 پوینت، 24 پوینت، 16 پوینت و غیره. پوینت حروف چاپی برای حروف چینی دستی یا ماشینی در اندازه های 4 تا 144 پوینت ساخته شده اند.

نمونه اول: نخستین نمونه حروف چینی شده ای که نمونه خوان چاپخانه برای غلط گیری می خواند.
نمونه پدید آور: نمونه اول که برای بررسی در اختیار پدید آور قرار می گیرد.
بازبینی آخرین نمونه:
صفحه آرایی و تنظیم:
کارهایی مانند قرار دادن درست و منسب طرح ها، نقشه ها، جدول ها، نمودارها،پانویس ها، ترتیب درست صفحات، فاصله بالا و پایین صفحات و نظایر آن انجام میشود.
در انتها نسخه هایی که برای چاپ آماده شده اند برای چسب زدن روی کاغذ هیدروبرومیک آماده میشوند.

هیدروبرمیک ترکیبی است که به عنوان واسطه یا کاتالیزور عمل می کند. برم نقره ترکیب اصلی فیلم فتوگرافی است و به نور حساس استو در چاپ به منظور عکس برداری استفاده میشود. جداول یا تصاویر را طراح یا گرافیست به صورت دستی آماده می کند، سپس اندازه آنها را کوچک می کنند و روی کاغذ هیدروبرمیک می چسبانند.

نمونه خوانی مرحله بسیار مهمی است زیرا در این مرحله است که اشتباه های متن حروف چینی شده بر طرف می شود تا بدون غلط به دست خواننده برسد. در این مرحله علاوه بر غلط گیری از نظر سایر جنبه ها نیز اثر باز بینی می شود.

مراحل چاپ کتاب

مراحل و هزینه چاپ کتاب مختلف است. هزینه چاپ کتاب در موسسه هورین ضمن حفظ کیفیت، توانسته است با قیمتی مناسب خدمات خود را ارائه دهد. مراحل چاپ کتاب بر اساس نیاز مخاطب مشخص می شود یعنی بستگی دارد چه نوع کتابی لازم داشته باشد. در ادامه مراحل چاپ کتاب به ترتیب نشان داده شده است.

استخراج، تالیف یا ترجمه
ویراستاری
صفحه آرایی
طراحی جلد
اخذ شابک
اخذ فیپا
مجوز چاپ
چاپ یا تجدید چاپ
دریافت اعلام وصول و ثبت کتاب
دریافت کارت نویسندگی
با حوزه مشق تمامی مراحل بالا را در کمتر از یک ماه و با کمترین هزینه ممکن انجام دهید.

انواع چاپ

چاپ دیجیتال کتاب
این نوع چاپ مناسب چاپ کتاب با تیراژهای پایین (زیر 200 جلد) می باشد در آن نیازی به فیلم و زینک (لیتوگرافی) نیست.
چنانچه تیراژ کتابتان زیر 200 جلد باشد چاپ دیجیتال کتاب به صرفه و مناسب می باشد.

چاپ افست کتاب:
این نوع چاپ مناسب چاپ کتاب با تیراژهای بالا (بالای 1000 جلد) می باشد.

 

موسسه حوزه مشق با داشتن کارشناسان مجرب و با بیش از 9 سال سابقه در زمینه چاپ کتاب، آماده قبول سفارش چاپ کتاب از پایان نامه شما است. کافیست شما پایان نامه خود را به ما بسپارید تا ویراستاران ما پایان نامه شما را ویرایش کرده و به فرمت کتاب درآورد.

همچنین طراحان ما آماده طراحی جلد کتاب شما با بالاترین کیفیت است؛ آنان سلیقه شما را در اولویت قرار داده و مطابق با خواست شما جلد کتابتان را طراحی می‌کنند. شما می‌توانید کتاب خود را با تیراژ پایین در موسسه حوزه مشق چاپ کنید.

علاوه‌براین موسسه حوزه مشق با انتشارات خارجی همکاری داشته و آماده چاپ کتاب شما در انتشارات بین‌المللی است. شما می‌توانید چاپ کتاب از پایان نامه در انتشارات بین‌المللی را به ما بسپارید. مترجمان متخصص در موسسه حوزه مشق می‌توانند پایان نامه شما را به صورت کاملا تخصصی ترجمه کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در انتشارات بین‌المللی در نسخه‌های الکترونیکی و چاپی منتشر کنند.

برای سفارش چاپ کتاب ، فرم انتهای صفحه را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

خدمات انتشارات حوزه مشق

انتشارات حوزه مشق خدمات مختلفی را در زمینه چاپ و نشر کتاب و سفارش کتاب به علاقه مندان ارائه می نماید. به طور کلی خدمات انتشارات حوزه مشق به سه سطح تقسیم بندی می گردد:

 

درخواست چاپ و نشر کتابهای تخصصی تالیف شده با سرمایه گذاری مولف:
پیشنهاد چاپ کتاب در یک حوزه تخصصی با سرمایه گذاری انتشارات:
استفاده از سایر خدمات انتشارات:
جهت برآورد هزینه و زمان چاپ کتاب شما می توانید بخشی از کتاب تالیفیتان را برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان واحد نشر انتشارات شما را در جریان فرآیند کار و همچنین هزینه و زمان چاپ کتابتان قرار دهند.

جهت برخورداری از حمایتهای انتشارات هورین شما می توانید فرم پیشنهاد کتاب را تکمیل نهایید و در این قسمت یا از طریق ایمیل برای ما ارسال فرمایید تا در شورای نشر انتشارات مورد ارزیابی قرار گیرد. سپس نوع و میزان حمایتهای انتشارات از اثر شما توسط کارشناسان مربوطه به شما اطلاع داده خواهد شد.

جهت کسب اطلاع درباره خدماتی همچون همکاری در نگارش، همکاری در ترجمه، تدوین کتاب بر مبنای رساله یا تز و یا استفاده از خدمات ویراستاری انتشارات نوع خدمت مورد نظرتان را انتخاب نمایید و در قسمت توضیحات انتظاراتتان را به طور خلاصه ارائه نمایید. سپس متخصصیم مربوطه با شما تماس خواهند گرفت و پس از مشخص شدن زوایای درخواست شما فرآیندهای مربوطه پیگیری خواهد شد.

تاریخچه چاپ و نشر کتاب

در سده ی هفدهم مجلات علمی پدید آمدند. نقش صنعت چاپ در زندگی بشر مانند نقش عناصر حیاتی مثل آب و هوا است به علت ایجاد ارتباط میان گذشته و آینده بشر نخستین چاپ خانه ایران در دوره صفویه زمان حکومت شاه صفی در جلفای اصفهان تاسیس شد.

یک پدید آورنده (نویسنده یا گروه نویسندگان، مترجم، ویراستار، یا یک سازمان) اثری را به وجود می آورد و سپس آن را به دست ناشر می سپارد و ناشر آن را طی فرایندی به چاپ می رساند، توزیع می کند و سر انجام آن را به دست استفاده کننده آن می رساند.

افرادی که به طور مستقیم دست اندر کار تولید کتاب هستند:
پدید آور Author
ناشر
چاپ کننده
توزیع کننده
فروشنده
اجزای کتاب:
دارای سه جزء اصلی است:

پیش از متن اصلی
جلد:
از جنس مقوا یا شمیز که روی آن را با مقوا، پارچه، چرم یا گالینگور می پوشانند شامل اطلاعاتی مانند عنوان کتاب، نام نویسنده، مترجمف گرد آورنده و علامت تجاری ناشر است پشت جلد کتاب معمولا قیمت کتاب یا اطلاعاتی در مورد کتاب، نویسنده یا ناشر دارد.

برگه سفید و صفحه بسم ا…
صفحه نیم عنوان:
که در آن بخشی از عنوان یا تمام عنوان می آید

صفحه عنوان:
دارای اطلاعات کامل کتاب شناختی که شامل نام و نام خانوادگی پدید آور یا پدید آورندگان، مترجم یا مترجمان، گرد آورنده یا … ، عنوان کامل و تاریخ نشر کتاب است. اطلاعات مربوط به فهرست برگ های کتاب خانه از صفحه عنوان یا پشت آن استخراج می شود.

صفحه حقوقی (پشت صفحه عنوان):
حقوق قانونی پدید آور و ناشر (حق مولف) ذکر میشود. همچنین شامل اطلاعات صفحه عنوان، آدرس و شماره تلفن ناشر، نام چاپخانه، تیراژ و سایر اطلاعات لازم است. از سال 75 به بعد کتاب هایی که برای نخستین بار چاپ می شوند، فهرست نویسی پیش از انتشار ( فیپا) دارند که اطلاعات آن نیز در صفحه حقوقی است.

صفحه اهدا:
در این صفحه نویسنده اثر خود را به کسی تقدیم می کند.

پیشگفتار:
نویسنده هدف خود را از تالیف کتاب بیان می کند. موانع، مشکلات و یا عوامل توفیق خود را بیان می کند. پیشگفتار با نام هایی مانند سخنی با شما، یادداشت مولف، درباره این کتاب نیز نامیده میشود.

 

انجام چاپ کتاب

در مرحله چاپ کتاب بسته به تیراژ کتاب، بر اساس نوع چاپ مدنظر، کتاب چاپ می شود و در اختیار نویسنده و خوانندگان قرار می گیرد.

روابط عمومی انتشارات حوزه مشق
۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹
۰۹۱۹۱۵۷۰۹۳۶

 

تصویر نویسنده
فردین احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *